انتخاب رنگ سبز انتخاب رنگ آبی انتخاب رنگ قرمز انتخاب رنگ نارنجی
خوراک آر اس اس توییتر فیس بوک

نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: دلایلی قطعی سایت در هفته گذشته

1. Top | #1
    قهرمان Tetris
    عنوان کاربر
    FOUNDER
    میانگین پست در روز
    1.30
    سپاس
    2,329
    سپاس گذاری شده :5,776 بار در 2,095 پست
    حالت من : damagh
    میزان امتیاز
    10

دلایلی قطعی سایت در هفته گذشته

به نام او که تنها باقیست و مابقی فانی
    همانطور که دوستان و همکاران گرامی اطلاع دارند هفته گذشته حدود 12 ساعت سایت دچار مشکل شد و این اتفاق در چند ماه گذشته سه مرتبه تکرار شده و شاید برای دوستان جای سوال باشه که این اتفاق چطور در چند ماه گذشته سه مرتبه تکرار شده در حالی که سایت در دو سال گذشته هیچ قطعی نداشته ؟
    در جواب این دوستان باید غرض کنم مدت چهار ماه قبل بود که یک مشکل بزرگ خانوادگی برای بنده پیش اومد و تلخ ترین روزهای زندگی را تو سه ماه قبل تجربه کردم ، شب ها و روزهایی که شاید برای همه ما وجود داشته باشه و مساله اونقدر از نظر روحی و روانی روی بنده تاثیر گذاشت که حتی آنلاین شدن و زندگی روزمره برای من سخت شده بود و چه بسا تمرکز لازم حتی برای انجام امور معمولی نیز نداشتم و بیشتر سایت ها و سرورهای تحت مدیریت بنده به دوستان و همکارانم واگذار شد . از اونجایی که امنیت سایت و آپ تایم همیشگی اون نیاز به مونیتورینگ 24 ساعته داره لذا با توجه به وظعیت خودم تصمیم گرفتم سایت را برای امنیت بیشتر به یکی از شرکت های معتبر هاستینگ انتقال بدم ولی متاسفانه با توجه به اینکه سایت جزوه معروف ترین و پربازدیدترین سایت های فیلم بود اولین شرکت از میزبانی سایت خود را معذور دانستن و دومین شرکت هم بعد مدتی به دلیل دریافت اخطار از مراجع میزبانی سایت را قبول نکردن لذا با بررسی بیشتر سایت به شرکتی که منابع ارزی ما برای خرید سرورها از خارج کشور را تعمین میکرد انتقال پیدا کرد . در تست ها و بررسی اولیه انجام گرفته کیفیت سرویس مناسب بود و سایت منتقل شد ولی در روز 27 سپتامبر آمارسنج ها و سیستم مونیتورینگ سایت از قطعی هشت ساعته سایت خبر دادند که با بررسی متوجه شدیم مشکل از لایسنس وب سرور لایت اسپید بوده و شرکت میزبان متعهد به رفع مشکل شد . متاسفانه در روز 12 اکتبر مجددا 12 ساعت سایت دچار قطعی شده بود که با بررسی بیشتر متوجه شدم مشکل دوباره از وب سرور سایت بوده که تصمیم به انتقال سایت گرفتم ولی با اصرار مدیر شرکت مذکور و تعهد به تلاش برای عدم تکرار و بکاب همه روزه مجددا به همکاری خود ادامه دادیم . در هفته گذشته بود که زمان عصر متوجه خطاهای پی در پی و کندی سایت شدم که بعد از اون به طور کامل دسترسی ما به دیتابیس سرور قطع شد . طبق تماس های تلفنی و بررسی ها مدیر شرکت میزبان اعلام کرد که در حال بررسی مشکل هستند ولی با توجه به مسئولیت بنده و تخصص بنده شخصا به بررسی سرور میزبانی اقدام کردم و با وجود عدم دسترسی کامل به سرور متوجه شدم که درایور دیتابیس سرور بر اثر i/o زیاد و کیفیت نه چندان خوب هارد دچار failure شده و بازیابی اون از راه دور و با امکانات موجود تقریبا غیر ممکن هست لذا با بررسی ها متوجه شدیم خوشیختانه خودمان دو روز قبل و شرکت مذکور بنا به تعهد 12 ساعت قبل بکاب برداشته بودن لذا سریعا به انتقال سایت اقدام و بکاب ها را ریستور کردم ولی با توجه به گفته های قبلی خودم متوجه اتمام زمان لایسنس پنل نشده بودم که با تمدید اون باید سریغا پنل باز میشد ولی متاسفانه پنل دچار عیبی عجیب شده بود و هر کاری تونستیم کردیم ولی پنل بالا نمیامد و اعلام null بودن میکرد لذا با تماس با فروشنده و شرکت کانادایی فروشنده خواستار رفع عیب شدیم که این کار با توجه به اختلاف 12 ساعته ما کشور کانادا حدود نصف روز طول کشید . خدا را شکر برخی ترفندها تمامی پست ها و مطالب برگشت داده شد .
    با توجه به موارد فوق باید برای سایت و مجموعه تصمیمی درست گرفته بشه تا بابت وضعیت بنده دچار لطمه و صدمه نشه . از دوست عزیزم نیما (بهرام) که تمام مدت را بیدار بودن و به بنده روحیه میدادن سپاسگزارم . در روزهایی که به هر سمت نگاه میکنم آخرین نگاه خسته پدرم را میبینم شاید داشتن دوستی خوب نعمت بزرگی هست . اون هم برای کسی که دیگه خانواده ای نداره . خداوند تنها مانده ای هست که هیچ وقت تنهامون نمیزاره .
    به دوستان بخش مالی اعلام کردم که مدت 50 ساعت یعنی چهار برابر زمان قطعی سایت را به اکانت ها اضافه کنند و ضمنا اعلام میکنم سرورهای دانلود و سرورهای میزبانی مجموعه در تمام مدت سالم و بدون مشکل بودن و هم اکنون سایت بر روی سرورهای خودمان در حال میزبانی هست .
    بار دیگه از همگی شما کاربران مجموعه ، همکاران عزیزم چه در بخش فنی و چه در قسمت آپدیت پوزش و حلالیت میخوام .
    قدر آیینه بدانیم چو هست...
    نه در آن وقت که افتاد و شکست!

با احترام
    محمد م.
    جهت تماس با بنده با ایمیل زیر در ارتباط باشید

[فقط کاربران ثبت نام شده می توانند لینک ها را مشاهده کنند. ]

2. 7 کاربر برای این پست سودمند از TvLand عزیز سپاس گذاری نموده اند :

3. Top | #2

عنوان کاربر
    تیـــم تـــرجــمه
    میانگین پست در روز
    0.03
    سپاس
    91
    سپاس گذاری شده :144 بار در 51 پست
    حالت من : polaki
    میزان امتیاز
    6

پاسخ : دلایلی قطعی سایت در هفته گذشته

با اینکه بالای دکترا حرف زدید و تخصص من فقط دکتراس نه بیشتر ولی باهات همدردی میکنم مدیر عزیز
    به هر حال مشکل حل شد...
    به سلامتی dvbfilm

4. 5 کاربر برای این پست سودمند از Glassyeye عزیز سپاس گذاری نموده اند :

5. Top | #3

عنوان کاربر
    سرپرست تیم آپلود
    میانگین پست در روز
    0.38
    سپاس
    1,038
    سپاس گذاری شده :744 بار در 367 پست
    حالت من : sharoor
    میزان امتیاز
    10

خسته نباشید

6. 5 کاربر برای این پست سودمند از mehran75 عزیز سپاس گذاری نموده اند :

7. Top | #4

عنوان کاربر
    تیـــم تـــرجــمه
    میانگین پست در روز
    0.14
    سپاس
    277
    سپاس گذاری شده :164 بار در 72 پست
    حالت من : oh shet
    میزان امتیاز
    3

خسته نباشید

8. 3 کاربر برای این پست سودمند از alpay_fm عزیز سپاس گذاری نموده اند :

9. Top | #5

عنوان کاربر
    A.K.A. The Dude
    میانگین پست در روز
    0.18
    سپاس
    430
    سپاس گذاری شده :319 بار در 115 پست
    حالت من : khandan
    میزان امتیاز
    10

محمد عزیز زحمات شما عزیزان بر کسی نفهته نیست. امیدوارم ما هم بتونیم به نحوی اندکی از زحمات شما رو جبران کنیم. خسته نباشید

10. 3 کاربر برای این پست سودمند از BlindKing عزیز سپاس گذاری نموده اند :